fbpx

АНТОНІЙ БАРИШЕВСЬКИЙ (фортепіано)

«У Баришевського є щось особливе, особливий талант. Як на мене, він мав би бути нагороджений першою премією». Марта Аргеріх (зі статті Філіппо Мікеланджелі про конкурс Ferruccio Busoni International Piano Competition).

Антоній Баришевський народився у Києві. Серед його педагогів за час навчання у дитячій музичній школі №14 імені Дмитра Кабалевського – Аліна Соркіна та Рита Донська.

Після закінчення Київської спеціалізованої музичної школи імені Миколи Лисенка у 2007 році вступив до Національної музичної академії України імені Петра Чайковського, де також проходив асистентуру-стажування у класі професора Валерія Козлова. У 2013 – 2015 роках навчався в École Normale de Musique de Paris “Alfred Cortot” у класі професора Маріана Рибіцкі.

Брав участь у майстер-класах Альфреда Бренделя, Даніеля Поллака, Річарда Гуда та Лілі Дорфман.

З 2012 року піаніст є солістом Національної філармонії України.

Антоній є лауреатом більше тридцяти міжнародних конкурсів. Серед них Premio Internazionale Pianistico A. Scriabin у Гроссето, Італія (І премія, 2020); Arthur Rubinstein International Piano Master Competition у Тель-Авіві, Ізраїль (I премія, 2014); Ferruccio Busoni International Piano Competition у Больцано, Італія (II премія, 2011); International Piano Competition Prize “Jaén”, Іспанія (I премія, 2009), ISAM Piano Competition у Німеччині (І премія, 2006); Міжнародний фортепіанний конкурс пам’яті Володимира Горовиця у Києві, Україна (II премія, 2005).

Брав участь у таких фестивалях, як Klavier-Festival Ruhr (2012, 2014, Німеччина), ProjettoMartha Argerich (Лугано, Швейцарія, 2014), Busoni festival (Больцано, Італія, 2012), MusicaInsieme Fondazione (Болонья, 2017; Варіньяна, 2018), MDR Musicsommer Festival (Айзенах, Німеччина, 2015) та інших.

Антоній регулярно виступає із сольними концертами та у супроводі симфонічного оркестру в Україні та за кордоном. Грав з такими провідними європейськими оркестрами, як оркестр Мюнхенського радіо, оркестр Ізраїльської філармонії, оркестр Гейдельберзької філармонії, Гранадський міський оркестр. Виступав з оркестрами під керівництвом диригентів Ашера Фіша, Фредеріка Шазлена, Ховарда Гріффіца, Дугласа Бостока, Герда Альбрехта, Романа Кофмана, Маркуса Боша, Валентина Урюпіна, Оксани Линів, Кирила Карабиця та багатьох інших.

Гастролював майже у всіх країнах Європи, а також в Ізраїлі, Марокко, Південній Кореї, США та Японії. Зокрема, виступав на сценах Royal Concertgebouw Amsterdam, Konzerthaus Berlin та Berliner Philharmoniker, Kölner Philharmonie, Wigmore Hall у Лондоні, Муніципального театра Болоньї та інших.

Антоній здійснив записи на радіо і телебаченні України, Данії, Іспанії, Італії, Сербії. Він записав сольну програму на Naxos (2010); диск із творами Мусоргського і Скрябіна, реліз якого вийшов у вересні 2015 року на лейблі Avi–music, та диск із повним корпусом сонат Галини Уствольскої, що вийшов у 2017 році. 2018 року вийшло два студійних записи за участі Антонія – із творами Дмитра Шостаковича та музикою Лілі Буланже.

З агенцією Антоній почав співпрацювати в проєкті №Камерна музика з Валерієм Соколовим» та в проєкті «ВСЕРЕДИНІ МУЗИКИ».

ГАЛЕРЕЯ