fbpx

“Камерний ансамбль Nota Bene Chamber Group. Шедеври української музики 70-90-х років”.

“Камерний ансамбль Nota Bene Chamber Group. Шедеври української музики 70-90-х років”.
В червні-серпні 2020-го року напружено працюємо над ним, а в кінці серпня представимо виданий арт-бук з двома компакт-дисками, які містять музику у виконанні NB Chamber Group.
Метою проєкту є промоція української академічної музики 70-90-х років – періоду, який є прогалиною в мистецькій історії країни. Втілення проєкту сприятиме інтеграції України у світовий культурний простір та збагаченню української та світової музичної парадигми.
В проєкті будуть представлені твори тринадцяти знаних українських композиторів В. Сильвестрова, О. Ківи, Я. Губанова, В. Польової, Л. Грабовського, О. Щетинського, В. Годзяцького, О. Грінберга, В. Балея, В. Рунчака, І. Карабиця, В. Бібіка, Є. Станковича у виконанні музикантів нової генерації, лауреатів міжнародних і всеукраїнських конкурсів Р. Лопатинського, А. Павлова, А. Полуденного, Ю. Немировського, М. Грінченка, І. Грицишина та співачки Інни Галатенко, запрошеної на проєкт.
Ідейним натхненником та упорядником збірки є видатна українська композиторка, лауреатка Шевченківської премії Вікторія Польова:
‘На мій погляд, 70-90-ті роки XX століття — вельми цікавий період у розвитку української композиторської школи, бо поряд з руйнуванням естетичної парадигми, нав’язаної радянським укладом, розпадається і схема бунтарства, привнесена в художню ситуацію творчістю шістдесятників. Виникає новий естетичний ідеал, не пов’язаний з опором соціальному пресингу, виникає нова свобода прийняття світу, що виявляється в служінні гармонії в різних іпостасях і боротьбі з хаосом. Таким чином, дух часу 70-90-х знаходить нову константу в системі координат макрокосму, а не окремої системи.’
Керівниця проєкту – менеджерка Nota Bene Chamber Group та засновниця ГО ‘Друзі музики’ Олена Передерій. Проєктна менеджерка проєкту – Дар’я Сіпігіна (S. T. ART Foundation).
Продюсеркою проєкту є засновниця S.T. ART Foundation Татьяна Швед (Безкоравайна):
‘Здійснення проєкту є позитивним сигналом світовому суспільству про існування маловідомого, але потужного і впливового періоду в сучасному музичному мистецтві України.’
В завершальному етапі проєкту відбудеться онлайн-презентація за участю композиторів-учасників проєкту.
Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *