fbpx

ПОЛІНА ОСЕТИНСЬКА (фортепіано)

 Перший великий концерт Поліни відбувся у залі Вільнюської консерваторії. Шестирічна дівчинка у скромному дачному вбранні, яка бадьоро виконала Романс Моцарта та прелюдії Скрябіна, викликала у публіки та професорів живий інтерес і неприховану симпатію. Цей день став крапкою відліку її музичної біографії.

         Першим учителем Поліни став батько, він займався з дочкою за своєю методикою. Поліна також брала уроки у Анаїди Сумбатян (педагог Володимира Ашкеназі), Сергія Діжура та Олександра Мндоянця. Пізніше наставницями Поліни стали два видатні педагоги: Марина Веніяминівна Вольф у Санкт-Петербурзі та Віра Василівна Горностаєва в Москві; обидві вони своєю чергою були ученицями Генріха Нейгауза. 

          Вона навчалася у Центральній музичній школі у Москві — потім у школі-десятирічці та консерваторії у Петербурзі — стажувалася у Московській консерваторії. 

            Крім сольних програм піаністка бере участь у проектах із представниками найрізноманітніших творчих професій. У проекті «Чорт, солдат та скрипка» за мотивами «Казки про солдата» Ігоря Стравінського її партнерами стали Володимир Познер, Андрій Макаревич та Дмитро Ситковецький, у виставі «Невідомий друг» за оповіданням Івана Буніна — Ксенія Раппопорт, у «Спільних діях» — Людмила Улицька.

         Її із захопленням приймає фестивальна публіка Європи та Америки. Карнегі-хол, віденський Мюзікферайн, лондонський Барбікан, римський Театро Арджентіна, зали Москви, Санкт-Петербурга, Варшави – список найвідоміших майданчиків світу, в яких грала піаністка, зростає з кожним роком. У сезоні 2019/2020, окрім дебюту в Карнегі-холі, вона вперше зіграє в Ельбській Філармонії у Гамбурзі та виступить у програмі Зальцбурзького фестивалю.

           Поліна співпрацює з багатьма знаменитими диригентами – з Теодором Курентзісом, Андрієм Борейком, з Олександром Сладковським. Піаністка виступала з оркестром MusicAeterna, симфонічним оркестром Маріїнського театру, державним симфонічним оркестром Республіки Татарстан, заслуженим колективом Росії академічним симфонічним оркестром Санкт-Петербурзької філармонії, Токійським філармонійним оркестром.

         Її записи виходять на лейблах Sony Music, Naxos, Bel Air, Quartz, Мелодія.

           У 2001 році Поліні було вручено молодіжну премію «Тріумф» — премію, що відзначає досягнення та прориви в галузі літератури та мистецтва.

          2008 року вийшла книга «Прощавай, сум», в якій Поліна пише про своє дитинство. Шанувальники прийняли книгу із захопленням, вони знайшли в ній «музику, Петербург, добрих розумних людей, обличчя та імена, що породжують у людини 1980-х спогади, асоціації, думки, навіть запахи…». 

           У 2016 році Поліна створила та очолила «Центр з підтримки професійного здоров’я музикантів Поліни Осетинської», який допомагає музикантам та артистам справлятися з професійними проблемами.

ГАЛЕРЕЯ