fbpx

Валерій Соколов

 один з найбільш затребуваних у світі молодих скрипалів, який отримав визнання завдяки технічній бездоганності гри, емоційності і художній зрілості у виконанні найскладніших творів скрипкового репертуару.

Коли Валерію було 18 років, про нього зняв фільм «Скрипка в душі» знаменитий французький режисер Бруно Монсенжон – автор документальних стрічок про Святослава Ріхтера, Дітріха Фішера-Діскау, Гленн Гульд, Давида Ойстраха, Ієгуді Менухіна. Цей фільм отримав безліч похвальних відгуків і до сих пір транслюється на телеканалі ARTE TV.

Валерій Соколов народився 1986 року в Харкові. Навчався в Харківській спеціальній музичній школі (клас доцента Євдокимова С.А.). У 1999 році, завдяки вдалому виступу на юнацькому міжнародному конкурсі скрипалів імені Пабло Сарасате в Памплоні, отримав грант Фонду Володимира Співакова на продовження навчання в лондонській Школі скрипалів Ієгуді Менухіна, куди поступив у клас Наталії Боярської. Згодом він був прийнятий у лондонський Королівський коледж музики. У 2010 році закінчив аспірантуру в елітній музичній академії в Кронберзі (Франкфурт, Німеччина,  клас Гідона Кремера та Анни Чумаченко), а в 2014 році – стажування у Віденській Консерваторії у Бориса Кушніра.

Брав участь в майстер-класах Захара Брона, Дори Шварцберг, Руджеро Річчі, Мстислава Ростроповича, Гідона Кремера, Андрас Шиффа та інших. 

У 2005 році Валерій став переможцем Міжнародного конкурсу скрипалів імені Джордже Енеску в Бухаресті, отримавши Гран-прі і два спеціальні призи: від Фонду Енеску і за краще виконання Сонати № 3 для скрипки і фортепіано Енеску.

Валерія Соколова запрошують до співпраці відомі симфонічні колективи світу: Національний оркестр Франції, Оркестр «Філармонія» (Лондон), Стокгольмський філармонічний оркестр, Симфонічний оркестр Роттердама (Нідерланди), Клівленда і Токіо, цюріхський філармонічний оркестр «Тонхалле» і Зальцбургский «Моцартеум», Оркестр Північно-Німецького радіо (Ганновер) і багатьма іншими. Тривала співпрацю пов’язує скрипаля з Камерним оркестром Європи.

Валерій Соколов постійний учасник фестивалів Вербьє (Швейцарія) і Аспен (США), Фестивалю Французького радіо (Франція), Фестивалю імені Менухіна (Швейцарія) та інших. Сольні концерти музиканта пройшли в паризькому театрі Шатле і Театрі на Єлисейських полях, Лондонському Вігмор-холі, Театрі Олімпіко в Римі, а також в Лінкольн-центрі, залі Маріїнського театру в Санкт-Петербурзі, Фестивальному залі Баден-Бадена, в залах Ванкувера, Гонконгу , Ліона і Ессена. Зараз постійним партнером в сольних виступах Валерія Соколова є піаніст, лауреат міжнародних конкурсів Євген Ізотов.

У 2007 році Валерій Соколов підписав ексклюзивний контракт з компанією звукозапису EMI-Classics (Англія / Франція). Результатом спільної роботи на сьогоднішній день стали три диска. Першою з’явився запис Сонати для скрипки Енеску, яку Валерій Соколов виконав разом з піаністкою Світланою Косенко (2007). У жовтні 2011 року вийшов диск із записом концертів Бартока і Чайковського з Цюріхськими філармонічним оркестром під керуванням Девіда Цінмана. У 2012 році вийшов третій диск Валерія Соколова – це запис з концерту в залі Маріїнського театру (фортепіано – Євген Ізотов).

Його партнерами по сцені протягом 22-тней кар’єри стали Володимир Ашкеназі, Девід Зінман, Сусанна Малки, Андріс Нельсон, Пітер Оунджян, Яннік Незет-Сеген, Василь Петренко, Герберт Судан і Юрай Валкуха, Міша Майський, Гарі Хоффман, Леонід Горохов, Гідон Кремер, Вадим Рєпін, Денис Мацуєв, Юліан Рахлін, Квартет Шимановського, Кетрін Стотт, Вікторія Постникова и Ігор Четуєв, успішний тур по проекту камерної музики з Лізою Батіашвілі і Готьє Капюсон по всій Європі, включаючи концертні майданчики в Парижі, Відні, Кельні, Амстердамі і Лондоні. Його постійний партнер в камерному репертуарі – піаніст Євген Ізотов.

З 2016 року Валерій викладає на Міжнародних майстер-класах в Шаффхаузене (Швейцарія).

 У 2019 року Валерій Соколов продовжив співпрацю з українською агенцією “EDERI MANAGEMENT” в авторському проекті «Камерна музика з Валерієм Соколовим» – серії щомісячних концертів камерної музики в партнерстві з професійними музикантами і талановитими молодими українськими виконавцями.

З 2020 року Маестро очолює симфонічний оркестр INSO-Львів в якості художнього керівника колективу.

ГАЛЕРЕЯ