fbpx

ЮЛІАН МІЛКІС кларнет (США)

Маючи унікальний фірмовий звук, віртуозну технічну легкість і музичну уяву, яка підкорила критиків і публіку по всьому світу, Юліан Мілкіс ушанований рідкісної честі бути єдиним учнем легенди кларнета Бенні Гудмана. Унікальні інтерпретації та артистизм Мілкіса принесли йому міжнародний статус блискучого соліста, камерного музиканта,  джазового кларнетиста, який виступає на основних майданчиках практично на всіх континентах, включаючи Далекий Схід, Європу та Америку.

Запрошений соліст таких оркестрів як Симфонічний оркестр Торонто, Ванкуверський оркестр Сі-Бі-Сі, Санкт-Петербурзький філармонічний оркестр, Національний оркестр Ліона, L’Orchestre Nationale de Lyon, L’Orchestre Nationale de Lyon Symfonique Francaise, Симфонічний оркестр KBS, Сеульський симфонічний оркестр KBS. Південна Корея.

Маестро підкорив такі визначні сцени світу – Карнегі-хол, Лінкольн-центр, зал Плейель, залі Гаво в Парижі, Великі зали Московської консерваторії та Санкт-Петербурзької консерваторії. Петербурзька філармонія, Рой Томсон Хол і Вестонський концертний зал у Торонто, Національний концертний зал у Тайбеї та інші.

Крім того, що він – визнаний сольний артист, він є затребуваним камерним музикантом, співпрацюючи з провідними артистами сьогоднішнього дня, включаючи Юрія Башмета, Мишу Майського, Олександра Рудіна, Поліну Осетинську, Струнний квартет Бородіна та Струнний квартет Святого Лаврентія.

Багатогранний музикант, пан Мілкіс є одним з провідних голосів свого інструменту в області джазу. Його безцінна співпраця з джазовим піаністом Діком Хайманом – давнім товаришем по групі Бенні Гудмана, який переписав для Юліана низку класичних творів King of Swing і нещодавно присвятив йому концерт регтайму – дає рідкісне та справжнє уявлення про золоту еру джазу.

Для нього спеціально писали та пишуть твори композитори Гія Канчелі, Олів’є Мессіан та Мечислав Вайнберг. Мілкіс записувався на студіях “Лонтано” від Warner Classics, французької Suoni e Colori.

Мілкіс грає виключно на кларнеті Yamaha з очеретами Rico.

Маестро Мілкіс володар престижного титулу Лицаря Пошани Мальтійського Ордену Святого Іоанна Великого Пріората.

Народився в сім’ї концертмейстера та піаністки в 1957 р. в Одесі, де пробув лише три тижні, перш ніж разом із сім’єю вирушив до Ленінграда. У 5 років він почав вчитися грати на роялі, вступивши до музичної школи при консерваторії. 1974-го його батьки іммігрували до Торонто, Канада, де 17-річний Юліан продовжив навчання. 1983-го Юліан здобув перемогу на конкурсі ‘Artists International’, що допомогло йому дебютувати в Карнегі-Холлі. Майже три роки, починаючи з вересня 1983-го, кларнетист займався під керівництвом Бенні Гудмана, який помер у червні 1986-го. Сам Юліан називає себе «єдиним учнем Гудмана», тому що легендарний «Король свінгу» дійсно ніколи не брав учнів до знайомства з Юліаном.

Саме з концерту пам’яті Гії Канчелі у Києві 2019 року, за участю Юліана Мілкіса розпочалося співробітництво атриста з агенцією.

ГАЛЕРЕЯ