fbpx

РАЙМОНД ЯНССЕН (ДИРИГЕНТ)

Голландський диригент і піаніст Раймонд Янссен є ініціатором і засновником Cadenza European Art Productions. Cadenza European Art Productions, яка поставила перед собою завдання налагодити співпрацю між східноєвропейськими музикантами та сценами та країнами Західної Європи, грунтуючись на переконанні, що в країнах Східної Європи існує величезний традиційний музичний потенціал. Частково через ізольованість цих країн їх культурна спадщина продовжувала існувати у своїй автентичності. З Cadenza Раймонд Янссен хотів би представити їхню традицію західноєвропейським країнам. Для Cadenza якість має найвищий пріоритет: лише найкращі симфонічні оркестри та співаки відбираються, щоб привезти їх до Німеччини, Нідерландів, Бельгії, Швейцарії, Франції та Італії.

Під час гастролей з 2007 по 2013 рік Раймонд Янссен виступав із 140 музикантами з Державної філармонії Тімішоари та Нового румунського симфонічного оркестру та хору в кращих концертних залах Нідерландів, таких як Concertgebouw Amsterdam, de Doelen Rotterdam, MECC Maastricht, De. Koningin Elisabethzaal Antwerp і концертний зал Люксембурга.

У листопаді 2011 року Маестро диригував The Queen Experience в Gelredom Arnhem на 35000 глядачів. Після чого відправився у  тур з оригінальною версією музики до фільму «Володар кілець» Говарда Шора. Крім класичного репертуару, він також диригує кіномузикою та концертами в поєднанні з рок-групами.

У 2009 році Раймонд Янссен заснував оркестр The New Romanian Chamber Orchestra & Choir, який складається виключно з молодих талановитих музикантів. З Новим румунським камерним оркестром і хором щорічно відбувається понад 18 різдвяних концертів на історичних майданчиках, а також два рази на рік із Страстями по Матвію Й.С. Баха, також у Концертгебау в Амстердамі.

Раймонд Янссен навчався фортепіано та ансамблю у професора Улла Граф у Державному музичному університеті в Кельні та в Національній консерваторії в Парижі. Він був магістрантом Джона Блота. У Дюссельдорфі він також вивчав хорове та оркестрове диригування у професора Вольфганга Троммера. Завершують його навчання майстер-класи з Бруно Леонардом Гелбером, Ральфом Готоні, Куртом Моллом та Сахрою Уокер.

Першими етапами його творчої кар’єри були під керівництвом професора Клауса Шульца, музичного керівника камерної опери «Kleine Opera» та «Opera Comique» в Нідерландах. Окрім концертної діяльності, Раймонд Янссен був викладачем оркестрового диригування та фортепіано в Університеті церковної музики в Аахені, а у 2002-2004 роках — керівником оперного класу Маастрихтського музичного університету.

Раймонд Янссен – не тільки яскравий диригент, а також постійний концертмейстер зіркових співачок Еліани Котрубас, Гейл Гілмор, Юджина Холмса та Дженіс Бейрд. І як диригент, і як піаніст Раймонд Янссен є запрошеним солістом європейських фестивалів та міжнародних концертів. Виступав на фестивалях у Шлезвіг-Гольштейн, Любляні та Рейк’явіку, давав концерти в Концертгебау в Амстердамі і Театро Філармоніко у Вероні. 

У Німеччині він досі виступав запрошеним Маестро у Jahrhunderthalle у Франкфурті, Meistersingerhalle у Нюрнберзі, Deutsche Oper Berlin, Kaisersaal у Вюрцбурзі, у Мюнхені та Ганновері. Його почули на численних живих концертах з Hessischer Rundfunk, Westdeutscher Rundfunk і Südwestrundfunk, а також у Нідерландах як соліст AVRO з Сонатою Шумана соль мінор.

Румунське телебачення транслювало годинний документальний фільм про його турне 2008 року з Державною філармонією Банатул Тімішоара, Новим румунським симфонічним оркестром і хором та Міжнародним симфонічним оркестром Львів у Нідерландах, Бельгії та Люксембургу з Реквіємом Верді, Карміною Бураною Карла Орфа, Зоряними війнами, Гершвін Гала і Дворжак 9-та симфонія.

Раймонд Янссен проводить понад 40 концертів на рік. На додаток до своєї музичної діяльності як диригент, піаніст і засновник Cadenza European Art Productions, він є гіпнотерапевтом і НЛП-тренером.

З агенцією Раймонд співпрацює з 2019 року, коли з українським оркестром KyivMozartOrchestra виступив на сцені Концертгебау, Амстердам.

ГАЛЕРЕЯ