fbpx

Симфонічний оркестр INSO-Львів

«Стаття культурного українського експорту – оркестр «INSO-Львів», – Олексій Коган, український джазмен, радіожурналіст, телеведучий, продюсер і арт-директор центру Jazz in Kyiv, творчий куратор Leopolis Jazz Fest.

«…оркестр, що складається з молодих, мотивованих та допитливих музикантів…», – Ліза Батіашвілі, скрипалька.

«Ентузіазм, відданість та професіональний підхід музикантів надзвичайно вразили мене», – Сер Дірк Броссе, диригент, композитор.

«…Оркестр «INSO-Львів» є чимось особливим: він поєднує в собі високу професійну етику та молодіжний дух!» – Олександр Земцов, альтист, диригент.

«ІNSO-Львів» (International Symphony Orchestra) є одним із найкращих виразників того, що український культурний продукт вартий світового визнання і про це невпинно засвідчує його співпраця із всесвітньо відомими музикантами та диригентами. Якість музики та висока майстерність – визначальні фактори, які вирізняють його та, зрештою, надають гнучкості у виборі репертуару: від класики до джазу, від опери до мюзиклів та популярної музики. Це притягує солістів із світовими іменами, які успішно виступали у концертних програмах «INSO-Львів», а також диригентів, з якими оркестр пов’язує плідну та успішну співпрацю.

«ІNSO-Львів» – це один із тих оркестрів, який широко гастролює за межами батьківщини та прикрашає сцени не лише Європи, але й Китаю, Колумбії та Єгипту. Він з року у рік виконує почесну роль базового оркестру на міжнародних фестивалях, урочистих подіях та конкурсах. До того ж CD оркестру відзначені нагородами Radio Swiss Classic. В 2017 році оркестр започаткував плідну співпрацю з британським лейблом Toccata Classics. Реліз диску під назвою «Paganini by Arrangement» відбувся восени 2018 року і відразу потрапив до рейтингу «Records Review» BBC Radio 3.

Для цього академічного симфонічного оркестру затісні звичні рамки та ролі. Це, перед усім, той оркестр, який ретранслює собою ідею миру. У своїх проєктах впроваджує ключову місію – культурну дипломатію – завдяки об’єднуючій силі музики. «ІNSO-Львів» ініціював та провів низку подій присвячених ідеї миру та рівності, зокрема всеукраїнську культурну акцію «Спільне Повітря», що об’єднала провідні оркестри України, які одночасно виконали «Оду до радості» Людвіга ван Бетховена в найбільших аеропортах України (Київ, Одеса, Донецьк, Харків, Дніпропетровськ, Львів) та масштабну музичну подію «БАХ Маратон – Ready. Steady BACH!». Музичні проєкти оркестру під гаслом «Класика заради Миру» – послідовні та щорічні.

«INSO-Львів» – це яскрава, мистецька палітра блискавичних, плинних та глибоких емоцій, якими музиканти діляться зі своїми слухачами, втілюючи одночасно творчу, культурно-дипломатичну і просвітницьку місію.

Зараз худоднім керівником оркестру є всесвітньовідомий український скрипаль Валерій Соколов.

З агенцією оркестр співпрацював у міжнародногму проєкті “GENESIS. Створення світу” у 2021 році.

ГАЛЕРЕЯ